Zobacz na czym polegają i jak tworzyć treści marketingowe

Content marketing, to przyciąganie do siebie klientów- jednak bez użycia reklamy. Poprzez marketing treści, budujesz pozytywny wizerunek swojej działalności. Poniżej, podam Ci kilka wskazówek dotyczących wprowadzania takich działań w życie.

 • Zaplanuj, do jakiego rodzaju ludzi mają trafiać twoje treści. Poznaj ich, aby wiedzieć, czego potrzebują, oczekują oraz jakie problemy wiążą się z zakupami Internetowymi, aby uniknąć ich u siebie.
 • Zastanów się, w jakim obszarze chcesz przedstawić swoją firmę oraz poprawić jej pozycję.
 • Postaw sobie wymagania, aby osiągnąć wyznaczone cele
 • Bardzo ważna rolę odgrywa plan działania, który powinieneś starać się wprowadzić w życie
 • Najlepszym sposobem, na spełnianie oczekiwań zawartych w planie działania, jest systematyczność. Szczególnie mam tu na myśli publikację treści. Jednak powinny być one wartościowe dla odbiorców. Jakie są elementy takiego tekstu?

Elementy tekstu:

 1. Dotyczą ważnych kwestii – są to takie tematy, które interesują użytkowników Twojej witryny, różne wypowiedzi i rady specjalistów, a przede wszystkim takie, które odnoszą się do ich problemów.
 2. Powinny być przydatne – takie, które może dana grupa docelowa wykorzystać, ale także ograniczające się do jednej specjalności.
 3. Pobudzające emocje czytelnika –teksty nie tylko humorystyczne, ale i ciekawe. Jednak mogą tez budzić emocje typu: zaskoczenie, oburzenie czy nawet gniew.
 4. Jedyne w swoim rodzaju – udostępniane treści powinny być unikalne i wyjątkowe, różniące się od innych.
 5. Prawdziwe – bazujące na potwierdzonych informacjach oraz ukazane w przemyślanym kontekście.
 6. Ceniona jest również rzetelność publikowanych artykułów oraz odpowiednia forma.

 

 • Postaw na promowanie swojej witryny. Ciekawe i atrakcyjne artykuły będą zdobywały wiele fanów, a co za tym idzie, Twoja popularność znacznie wzrośnie. Przy pomocy social media treści mogą bardzo szybko się rozprzestrzeniać. Włóż wysiłek w to, aby pomóc swoim artykułom szybciej się przemieszczać pomiędzy użytkownikami Internetu. Dobrym sposobem może być współpraca z ważnymi blogerami, redaktorami, a także liderami opinii.
 • Monitoruj, mierz, kontroluj, analizuj, a także wprowadzaj w życie nowe plany. Nie bój się testować różnych opcji, jeśli tylko masz na to budżet oraz sprzyjającą sytuację.

Obawiasz się, że marketing treści nie jest bezpiecznym rozwiązaniem? Ważne w tej kwestii jest dopasowanie się do wskazówek Google, jeśli chodzi o linki z treści. Jeśli zastosowana treść ma dużą wartość dla odbiorców i jest przez nich wysoko oceniana, to nie masz się czym przejmować. Unikaj sytuacji, kiedy teksty tworzone są na ilość i robione bez większego wysiłku, ponieważ nie pomoże Ci to we wdrażaniu na rynek swojej działalności. Tym samym zaniżysz poziom swojej strony w wynikach wyszukiwania, a nie o to w tym chodzi.

Powyższy artykuł znajdziesz również w poradniku na temat 59 pomysłów na marketing treści, dla tych, którzy są nim zainteresowani. Zawiera on wiele kreatywnych idei dotyczących tworzenia tekstów z punku widzenia różnych autorów.